top of page

RYTUS® (Radyo Yayın Takip ve Uyarı Sistemi)

RYTUS®, Karasal FM Radyo yayınlarının, yayın kalitesini ve yayın sürekliliğini internet ve/veya GSM üzerinden takip edilmesine imkân tanıyan Yayın Takip ve Uyarı Sistemidir.

TELEGLOBAL Telekomünikasyon AŞ tarafından geliştirilmiş olup FM radyo yayınlarının takibine yönelik Türkiye'de ilk ve tek monitoring hizmetidir. 2010 Mayıs ayından itibaren hizmet vermektedir.

RYTUS_Mimari.PNG

Kontrol sizde olsun…

Sisteme dâhil olan kullanicilar, RYTUS® terminallerinin kurulu bulundugu il ve ilçe merkezlerindeki yayinlarinin tüm teknik degerlerini dünyanin neresinde olurlarsa olsunlar internet ve/veya GSM üzerinden kontrol edebilecek ve ölçümleyebileceklerdir.

İlk sizin haberiniz olsun…

Yayınlarınızın tüm parametreleri RYTUS® tarafından 7 gün 24 saat aralıksız ölçümlenecek olup yayınlarınızda herhangi bir problem olması (Yayın kesintisi, ses kesintisi, ITU-R standartları veya ayarlanmış değerlerin dışına çıkılması… gibi) halinde RYTUS® tarafindan E-posta, SMS veya web ve mobil  bildirimleri aracılığıyla uyarılacaksınız.

RYTUS, radyo yayınlarınızın RF, Pilot, RDS, Deviasyon, Ses (L/R) sinyal seviyelerini TCP/IP ve/veya GSM baglantısı ile gerçek zamanlı olarak kontrol etmenize, ölçmenize olanak sağlar.

bottom of page